Joukkueet

PT Espoon sarjajoukkueet kaudella 2017-2018

PT Espoolla on kaudelle 2017-2018 yhteensä 13 joukkuetta eri sarjatasoille. Edustusjoukkueemme aloittaa jo 13. perättäisen kautensa pöytätenniksen miesten SM-sarjassa ja tavoittelee paluuta mitalikantaan edelliskevään 4. sijan jälkeen. Kaksi joukkueistamme pelaa lisäksi 1. divisioonassa ja loput 2.-5. divisioonissa. Linkkien takana aina kyseisen sarjan sarjatilanne ja -ohjelma Suomen Pöytätennisliiton sivuilla.

PT Espoo

Sarja: SM-sarja
Pelaajat: Huy Chau, Jani Jormanainen ja Toni Soine
Saavutukset: SM-sarjan voitto vuosina 2008, 2010 ja 2016 sekä Joukkue-SM-kisojen mestaruus vuosina 2007, 2009, 2013 ja 2015
Tavoite kaudelle 2017-2018:
Runkosarjassa sijoitus neljän parhaan joukkoon sekä paluu mitalikantaan edelliskauden 4. sijan jälkeen

PT Espoo 2

Sarja: 1. divisioona
Pelaajat: Matias Ojala, Arttu Pihkala ja Veeti Valasti
Tavoite kaudelle 2017-2018: Sarjan kärkisijoituksista taisteleminen

PT Espoo 3

Sarja: 1. divisioona
Pelaajat: Xisheng Cong, Meelis Kärner, Henri Makkonen ja Tero Tamminen
Tavoite kaudelle 2017-2018: Sarjapaikan säilyttäminen ensi kaudeksi

PT Espoo 4

Sarja: 2. divisioona
Syyskausi: Lohko A
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko AB 
Pelaajat: Akeem Adewole, Aleksi Räsänen, Marek Viskman ja Yan Zhuoping
Tavoite kaudelle 2017-2018: Kevään ylempään jatkolohkoon selviäminen

PT Espoo 5

Sarja: 2. divisioona
Syyskausi: Lohko B
Kevätkausi: Alempi jatkolohko AB
Pelaajat: Otto Boije, Alexey Kirichenko, Sveta Kirichenko,
Sami Järvinen ja Okko Vanhala
Tavoite kaudelle 2017-2018: Sarjapaikan säilyttäminen ensi kaudeksi

PT Espoo 6

Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko C
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko CD
Pelaajat: Joonas Kivimäki, Tom Kraemer, Jyri Peltonen, Duan Ruifeng
Tavoite kaudelle 2017-2018: Ylempään jatkolohkoon selviytyminen

PT Espoo 7

Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko D
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko CD
Pelaajat: Sam Li, Jukka Nieminen, Aleksandra Titievskaja, Vahid Zafari
Tavoite kaudelle 2017-2018: Ylempään jatkolohkoon selviytyminen

PT Espoo 8

Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko A
Kevätkausi: Alempi jatkolohko AB
Pelaajat: Antti Hynninen, Tuomas Lackman, Måns Paul, Ismo Suihko
Tavoite kaudelle 2017-2018: Sarjapaikan säilyttäminen

PT Espoo 9

Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko E
Kevätkausi: Alempi jatkolohko EF
Pelaajat: Esa Ahde, Vesa Jormanainen, Tuukka Kapanen ja Timo Korhonen
Tavoite kaudelle 2017-2018: Sarjapaikan säilyttäminen

PT Espoo 10

Sarja: 4. divisioona
Syyskausi: Lohko A2
Kevätkausi: Alempi jatkolohko 4A
Pelaajat: Aleksej Kolga, Eero Kuronen, Jaakko Larva, Kimmo Pihkala

PT Espoo 11

Sarja: 4. divisioona
Syyskausi: Lohko A1
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko 4A
Pelaajat: Jussi Hakala, Hannu Hyyppä, Joni Rahikainen ja Jussi Rahikainen

PT Espoo 12

Sarja: 4. divisioona
Syyskausi: Lohko A1
Kevätkausi: Ylempi jatkolohko 4A
Pelaajat: Pertti Kainulainen, Ats Kallais, Vladimir Skarin, Janne Tukkinen

PT Espoo 13

Sarja: 5. divisioona
Syyskausi: Lohko A2
Kevätkausi: Alempi jatkolohko 5A
Pelaajat: Christian Klein, Alisa Sinishin, Sofia Sinishin, Matias Ylinen ja Pasi Ylinen

PT Espoon SM-sarjan joukkue: Huy Chau, Toni Soine ja Jani Jormanainen


PT Espoon 1. divisioonan juniorijoukkue: Matias Ojala, Arttu Pihkala ja Veeti Valasti


PT Espoo 6 vasemmalta oikealle: Joonas Kivimäki, Tom Kraemer, Jyri Peltonen ja Duan Ruifeng


PT Espoo 13:n juniorit: Matias Ylinen, Alisa Sinishin ja Sofia Sinishin