Sarjajoukkueet

PT Espoon sarjajoukkueet kaudella 2020-21

PT Espoolla on kaudelle 2020-21 yhteensä 15 joukkuetta eri sarjatasoille. Edustusjoukkueemme aloittaa jo 16. perättäisen kautensa pöytätenniksen miesten SM-sarjassa ja tavoittelee jälleen paluuta mitalikantaan. Runkosarjassa tavoitteena on yltää neljän parhaan joukkoon ja tämän myötä kevään lopputurnaukseen. 

PT Espoo

Sarja: SM-sarja
Pelaajat: Huy Chau, Jani Jormanainen, Matias Ojala, Toni Soine
Saavutukset: SM-sarjan voitto vuosina 2008, 2010, 2016 ja 2018 sekä Joukkue-SM-kisojen mestaruus vuosina 2007, 2009, 2013, 2015 ja 2020
Loppusijoitus:
 

PT Tapiola

Sarja: SM-sarja
Pelaajat: Lauri Hakaste, Arttu Pihkala, Aleksi Räsänen, Mika Räsänen
Loppusijoitus:

PT Espoo 3

Sarja: 1. divisioona
Pelaajat: Xisheng Cong, Meelis Kärner, Kuido Pöder, Tero Tamminen, Aleksandra Titievskaja
Loppusijoitus:

PT Espoo 4

Sarja: 2. divisioona
Syyskausi: Lohko B
Kevätkausi: 
Pelaajat: Marko Kareinen, Alexey Kirichenko, Sveta Kirichenko, Sam Li, Zhuoping Yan, 
Loppusijoitus:

PT Espoo 5

Sarja: 2. divisioona
Syyskausi: Lohko C
Kevätkausi: 
Pelaajat: Akeem Adewole, Otto Boije, Okko Vanhala, Guanglang Xu

Loppusijoitus:

PT Espoo 6

Sarja: 2. divisioona
Syyskausi: Lohko A
Kevätkausi:
Pelaajat: Hannu Hyyppä, Tapio Passinen, Joni Rahikainen, Jussi Rahikainen, Tero Tamminen, Tuomas Tiittala
Loppusijoitus:

PT Espoo 7

Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko 3A 
Kevätkausi: 
Pelaajat: Joonas Kivimäki, Tom Kraemer, Jukka Nieminen, Jyri Peltonen
Loppusijoitus:

PT Espoo 8

Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko 3E
Kevätkausi: 
Pelaajat: Esa Ahde, Vesa Jormanainen, Tuukka Kapanen, Antti Koivisto, Timo Korhonen
Loppusijoitus:

PT Espoo 9

Sarja: 3. divisioona
Syyskausi: Lohko 3D
Kevätkausi: 
Pelaajat: Antti Hynninen, Arto Kangas, Tuomas Lackman, Måns Paul, Ismo Suihko
Loppusijoitus:

PT Espoo 10

Sarja: 3. divisioona
Syyskausi:  Lohko 3D
Kevätkausi: 
Pelaajat: Yuri Afanassiev, Olli Lukinmaa, Aaro Mäkelä, Matias Ylinen
Loppusijoitus:

PT Espoo 11

Sarja: 4. divisioona
Syyskausi: Lohko 4A2
Kevätkausi: 
Pelaajat: Pertti Kainulainen, Christian Klein, Trung Nguyen, Janne Tukkinen
Loppusijoitus:

PT Espoo 12

Sarja: 4. divisioona
Syyskausi: Lohko 4A1
Kevätkausi: 
Pelaajat: Katrin Looke, Eleonoora Roosioks, Alisa Sinishin, Yang Yixin
Loppusijoitus:

PT Espoo 13

Sarja: 4. divisioona
Syyskausi: Lohko 4A3
Kevätkausi: 
Pelaajat: Aleksej Kolga, Eero Kuronen, Jaakko Larva, Kimmo Pihkala, Le Tin
Loppusijoitus:

PT Espoo 14

Sarja: 5. divisioona
Syyskausi: Lohko 5A1
Kevätkausi: 
Pelaajat:
 Annie Stråhlman, Tea Stråhlman, Pasi Ylinen, Sonja Ylinen
Loppusijoitus:

PT Espoo 15

Sarja: 5. divisioona
Syyskausi: Lohko 5A3
Kevätkausi: 
Pelaajat: Oskari Hästbacka, Anjan KC, Onni Rinne, Dmitrij Trubnikov
Loppusijoitus: